Home / Lajme / Të martën Pacolli niset për vizitë zyrtare në Suedi

Të martën Pacolli niset për vizitë zyrtare në Suedi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli më 12 dhjetor do të niset për në Suedi për vizitë zyrtare.

Ai do të takohet me ministren e Jashtme të këtij shtetit Margot Wallstrom dhe me kryetarin e Parlamentit suedez Urban Ahlin,

Lajmin për këtë vizitë e ka konfirmuar këshilltari për politikë të Jashtme, i Pacollit, Naim Murseli.

Loading...

Lajmi Fresh

Edi Rama jep propozimin që të kemi një president gjithëkombëtar

Shefi i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka propozuar një President gjithëkombëtar dhe një politikë kombëtare …