Home / Sport / Southampton 1-0 Arsenal në disavantazh pas pjesës së parë (VIDEO)

Southampton 1-0 Arsenal në disavantazh pas pjesës së parë (VIDEO)

Arsenal ka mbyllur pjesën e parë të takimit me Southampton në disavantazh prej një goli.

Futbollistët e Arsene Wenger pranuan gol që në minutën e tretë, kur shënoi Charlie Austin dhe deri në fund të pjesës së parë, nuk arritën që të barazojnë rezultatin.

Ndeshja Southamton – Arsenal është karakterizuar me një dinamizëm të lartë, e bazuar në lojë me kundërsulme nga të dyja palët.

Ky është goli i Austin:

Loading...

Lajmi Fresh

Real Madrid, formacioni zyrtar i ndeshjes së parë çerekfinale të Copa del Rey

Leganes dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën …