Home / Lajme / SHBA-ja dhe Rusia përplasen për Kosovën

SHBA-ja dhe Rusia përplasen për Kosovën

Zyra demokrate për çështje të jashtme i ka përkujtuar Ambasadës ruse se Kosova është shtet i pavarur

Ambasada e Rusisë në Kanada i është përgjigjur vizitës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi atje dhe komenteve të tij që ka bërë nëpër mediat kanadeze lidhur me ndikimin rus në Ballkan.

Nëpërmjet një statusi në Twitter, Ambasada ka shkruar se Kosova është pjesë e Serbisë.

“Pas vizitës së Thaçit në Ottawa dhe komenteve të tij kundër ruse nëpër mediat kanadeze, do të donim të shfrytëzonim këtë mundësi që t’ua përkujtojmë të gjithëve se Kosova është Serbi”, ka shkruar ambasada e Rusisë në Twitter.

Loading...

Lajmi Fresh

Edi Rama jep propozimin që të kemi një president gjithëkombëtar

Shefi i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka propozuar një President gjithëkombëtar dhe një politikë kombëtare …