Home / Lajme / Po e kërkonin për rreth një muaj, policia publikon pamjet e arrestimit të bosit më të kërkuar të narkotikëve (Video)

Po e kërkonin për rreth një muaj, policia publikon pamjet e arrestimit të bosit më të kërkuar të narkotikëve (Video)

Policia braziliane në bashkëpunim me forcat e sigurisë arrestoi sot Rogério Avelino da Silva, një nga më të kërkuarit e narko-bosove në Rio de Janeiro.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Da Silva, i njohur si “Rogerio 157” është arrestuar në një lagje të Rios, dhe mediat kanë publikuar pamjet e arrestimit të tij.

Policia po përgatitej për më shumë se një muaj për arrestimin e Da Silva që akuzohet për vrasjen, drogën e drogës dhe vepra të tjera kriminale.

Rossi, një nga më të mëdhenjtë në Brazil, transmeton AP duke theksuar se ky arrestim paraqet një fitore të shpejtë të organeve shtetërore në luftën kundër dhunës në qytet.


Lajmi Fresh

Istog: KQZ konfirmon se të gjitha vendvotimet janë hapur me rregull

Komisioni Qendror Zgjedhor përmes konferencë së parë për media në ditën e sotme ka njoftuar …