Home / Sport / Pesë herë i artë
ZURICH, SWITZERLAND - JANUARY 12: Cristiano Ronaldo of Portugal and Real Madrid receives the 2014 FIFA Ballon d'Or award for the player of the year during the FIFA Ballon d'Or Gala 2014 at the Kongresshaus on January 12, 2015 in Zurich, Switzerland. (Photo by Philipp Schmidli/Getty Images)

Pesë herë i artë

Cristiano Ronaldo e ka marrë të pestin Top të Artë në karrierë, duke mbetur Mbret i futbollit nga viti i shkuar.

Sulmuesi i Real Madrid mori më shumë vota se ai i Barcelona, Lionel Messi, dhe Neymar i Paris Saint-Germain.

Asi portugez muajin e shkuar mori edhe çmimin Best nga FIFA, si lojtari më i mirë në botë, me shumicë votash.


Lajmi Fresh

Tyson Fury i kthehet boksit, menjëherë e paralajmëron Joshuan: Po vi për ty!

Tyson Fury ka reaguar pas lajmit se ai është i lirë që t’i kthehet boksit …