Home / Shëndet / Luftoni diabetin me vezë të ziera dhe uthull

Luftoni diabetin me vezë të ziera dhe uthull

Një vezë e zier e kombinuar me pak uthull ka përfitime të mëdha shëndetësore.

Ky kombinim lufton nivelet e larta të sheqerit në gjak.Diabeti, një problem shumë i zakonshëm shëndetësor që prek njerëzit në mbarë botën, ndodh kur pankreasi ndalon prodhimin e insulinës ose kur trupi nuk është në gjendje të përdorë siç duhet insulinën që k

 

 

 

 

Simptomat e zakonshme të diabetit janë urinimi i shpeshtë gjatë natës, etja, humbja e shpejtë e peshës, prerje ose plagë që janë të ngadalta për tu shëruar, pamjen e paqartë, lodhje

Loading...

Lajmi Fresh

Shkencëtarët e konfirmojnë atë që të gjithë femrat e kanë ditur: meshkujt vërtetë se janë gjinia e dobët!

Femrat janë më të prira sesa meshkujt të mbijetojnë në periudha të krizave të urisë …