Home / Lajme / LAJMI I FUNDIT: Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

LAJMI I FUNDIT: Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të mërkurën e njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit.

Ky vendim i Trump përmbys afro shtatë dekada të politikës së jashtme amerikane dhe duke vënë një plan për të lëvizur Ambasadën e Shteteve të Bashkuara nga Tel Avivi në Qytetin e Shenjtë të kontestuar ashpër, njofton Klan Kosova.

Detaje të tjera publikohen së shpejti, lajmi pritet të përditësohet.


Lajmi Fresh

Istog: KQZ konfirmon se të gjitha vendvotimet janë hapur me rregull

Komisioni Qendror Zgjedhor përmes konferencë së parë për media në ditën e sotme ka njoftuar …