Home / Teknologji / Kjo makinë kushton një milion dollar

Kjo makinë kushton një milion dollar

Kjo makinë kushton një milion dollar Një kompani tajvaneze ka prezantuar një makinë elektrike që pretendon se mund të rivalizojë dhe madje të tejkalojë Roadsterin e ri të Teslës. E quajtur Mis R, ajo u zhvillua së fundmi nga Xing Mobility dhe është e aftë të shkojë nga 0-100 km/ në 1.8 sekonda, një të dhjetën e sekondës më e shpejtë se Roadster. Super makina mund të arrijë shpejtësi më shumë se 269 km/h, të mundësuar nga katër motorë 350V. Megjithatë, kompania Xing Mobility thotë se prodhimi i Miss R do të jetë i kufizuar në 20 dhe çdo makinë do të kushtojë 1 milion dollar.


Lajmi Fresh

Apple lanson gjatë javës kompjuterin më të shtrenjtë deri më tani (VIDEO)

Apple ka futur edhe një produkt para përfundimit të vitit 2017. Kjo kompani ka paralajmëruar …