Home / Shëndet / Ja çfarë duhet të hani nëse keni duart dhe këmbët e ftohta

Ja çfarë duhet të hani nëse keni duart dhe këmbët e ftohta

Nuk është diçka e pazakontë të vuash nga duart dhe këmbët e ftohta, apo edhe nga dhimbjet e muskujve. Megjithatë kjo mund të lidhet edhe me qarkullimin e dobët të gjakut. Kjo mund të jetë edhe një shenjë që ju nuk jeni duke u ushqyer ashtu siç duhet.

Kjo simptomë në dukje e padëmshme mund të çojë në probleme të rënda shëndetësore më vonë, duke ndikuar në të gjithë trupin duke përfshirë trurin, zemrën, mëlçinë, veshkat dhe gjymtyrët. Nëse keni dhimbje muskujsh, këmbësh dhe duar e këmbë të ftohta, filloni të konsumoni rregullisht këto ushqime.

– Vajrat esencialë;

– Kanellë;

– Shafran Indie;

Secila prej tyre ka një sërë vlerash të mëdha shëndetësore, duke iu ardhur në ndihmë për dhimbjet e muskujve dhe duke stimuluar qarkullimin e gjakut.

Loading...

Lajmi Fresh

Shkencëtarët janë përgjigjur: A ndikon Hëna në shëndetin tonë?

Hëna e re në ne ndikon në mënyrë inspirative, zgjon kreativitetin tonë dhe na mbush …