Home / Lajme / Fundjava me shi dhe borë

Fundjava me shi dhe borë

Gjatë dy ditëve të ardhshme moti do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Temperaturat minimale të shtunën do të lëvizin nga 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin për media të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

“Të dielën vendi ynë do të ndikohet nga masat e ftohta të ajrit me origjinë nga veriu të cilat do të karakterizojnë një mot të vranët dhe me reshje shiu e bore”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius”.

Loading...

Lajmi Fresh

Lajm Special : Sa më parë të vazhdojë dialogu

Bashkimi Evropian përshëndet marrëveshjen midis presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq …