Home / Sport / Fitimet e Messit te Barça në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit

Fitimet e Messit te Barça në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit

Të gjithë tifozët e Barcelonës janë gëzuar me lajmin se Lionel Messi ka rinovuar me Barcelonën.

Me këtë rast argjentinasi vazhdoi me klubin katalunas deri në vitin 2021 dhe me kontratën e re paguhet dyfish më shumë se Cristiano Ronaldo.

Messi ka rinovuar transferimin 100 milionësh te Manchester Cityt, ku do të fitonte 50 milionë euro në vit.

Por, pesë herë Topi i Artë do të fitojë shumë edhe te klubi spanjoll, edhe pse shkalla e tatimit është mjaft e madhe (48%).

Më poshtë keni fitimet e Messi nga sekondë deri në vit:

Në vit: 39 milionë euro

Në muaj: 3,25 milionë euro

Në javë: 750.000 euro

Në ditë: 106.849 euro

Në orë: 4.452 euro

Në minutë: 74 euro

Në sekondë: 1,23 euro

Vlen të theksohet se rroga vjetore e Ronaldos është 18 milionë euro.


Lajmi Fresh

Tyson Fury i kthehet boksit, menjëherë e paralajmëron Joshuan: Po vi për ty!

Tyson Fury ka reaguar pas lajmit se ai është i lirë që t’i kthehet boksit …