Home / Lajme / E mashtroi për rregullim të vizave gjermane, arrestohet

E mashtroi për rregullim të vizave gjermane, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një femër, pasiqë në muajin maj të këtij viti ajo ka mashtruar viktimën femër duke i marr pasaportën, disa dokumente bankare dhe 295 euro para, për t’ia rregulluar një vizë gjermane.

Ngjarja sipas Policisë, ka ndodhur dje në rrugën “Enver Zymberi” në Prishtinë. “Me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e PK-së./BS

Loading...

Lajmi Fresh

Edi Rama jep propozimin që të kemi një president gjithëkombëtar

Shefi i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka propozuar një President gjithëkombëtar dhe një politikë kombëtare …