Home / Dasmat / Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë në Bursa të Turqisë

Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë në Bursa të Turqisë

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës.

Ngjarja e rëndë, sipas “Hurriyet”, ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurto?lu goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij.

Ata zyrtarisht ishin celebruar një javë më parë dhe kishin po përgatiteshin për dasmën.

Gullu Yurtoglu ishte larguar nga shtëpia e të atit 4 muaj më parë, pasi familja nuk ia aprovoi fejesën me vrasësin e saj të ardhshëm.

Autori i krimit dyshohet se ishte përdorues droge, ndërsa pasi vrau të shoqen u arratis. Ai u kap teksa fshihej në një fushë.

Loading...

Lajmi Fresh

Shtatzënat vërtet kanë “tru bebeje”

Nga harresa nëpërmjet marrjes së vendimeve të këqija deri te mungesa e përqendrimit – shtatzënat …