Home / Teknologji (page 30)

Teknologji

Teknologji

Whatsapp pëson tjetër ndryshim që nuk do t’ju pëlqejë

WhatsApp do të njoftojë nëse dikush i bën screenshot bisedës tënde. Jan Koum, CEO i WhatsApp, ka njoftuar versionin e ri të aplikacionit, një opsion i kërkuar nga shumë përdorues kohët e fundit dhe sipas tij “pas shumë vitesh, kemi arritur në përfundimin për ta shtuar”. Tashmë WhatsApp do të …

Më Shumë

16 aeroplanët më luksozë të klasit të parë (Video)

Udhëtimet e gjata të njerëzve të moshave të ndryshme, kanë nevojë për aeroplanë sa më komod në mënyrë që lodhja të ndjehet sa më pak. Gjithashtu edhe dëshira e njerëzve për luks ka bërë që të ndërtohen aeroplanë të llojeve të ndryshme që mund të kenë luksin më të madh …

Më Shumë

Aplikacioni që i bashkon çiftet duke u bazuar në gjërat që i urrejnë

Aplikacioni i ri për takime pritet “ta rrënojë” Tinderin! I emërtuar thjeshtë Hater, ky aplikacion i bashkon çiftet bazuar vetëm në gjërat të cilët partnerët potencialë nuk i duan, i urrejnë. Për fillim, janë vënë rreth 2.000 pyetje (tema) për të cilat duhet dhënë qëndrimet tuaja, ndërsa përdoruesit e regjistruar …

Më Shumë

Ja kur do të lansohet Galaxy S8

Samsung do të lansojë celularin e ri, Galaxy S8, në një ngjarje në Nju Jork muajin e ardhshëm, thuhet sipas një raporti të ri nga Wall Street Journal. Raporti përputhet me raportimet e kaluara nga The Guardian dhe VentureBeat. Ato thoshin se celulari i ri i Samsung do të lansohet …

Më Shumë

Ky është ‘përbindëshi’ i ushtrisë amerikanë që do të pushtojë qiejt

Avioni luftarak më i kushtueshëm dhe programi më i kritikuar në Shtetet e Bashkuara për shkak të parave të hedhura për realizimin e tij, duket se është futur në fazën finale dhe rezultatet kanë tejkaluar pritshmëritë. Lockheed Martin testoi gjeneratën e pestë të avionëve F-35. Bëhet fjalë për modelin F-35C, …

Më Shumë

Instagrami shpërblen studentin kosovar me mijëra dollarë (Foto)

Kompania ‘Instagram’ e cila po rritet çdo ditë e më shumë, ka shpërblyer të riun kosovar Benjamin Gecaj, i cili ka arritur të gjejë mangësi në këtë rrjet social. Benjamini është nga fshati Llaushë, i  komunës së Skenderajt dhe ndjek studimet e vitit të parë në Shkenca Kompjuterike në kolegjin …

Më Shumë

Ja sa do të kushtojë iPhone 8

Tashmë jemi mësuar me idenë se Apple do të lëshojë një celular të ri në shtator. Spekulime dhe fotografi të ndryshme të koncepteve po thonë se celulari do të jetë tërësisht i ridizajnuar, pa bezelë dhe pa butonin kryesor. Përvjetori i dhjetë i iPhone mund të jetë i veçantë, pasi …

Më Shumë

Celularët e ardhshëm të Apple do të mbushen përmes wirelessit

Duket se celularët e Apple prej këtij viti do të mund të mbushen edhe përmes wirelessit. MacRumors siguroi një shënim nga analisti i KGI Securities, Ming-Chi Kuo, i cili shkruan se Apple është duke zhvilluar veçori të mbushjes me wireless për tre iPhone që pritet të lansohen këtë vit. Kuo …

Më Shumë

Bugatti ka nisur prodhimin e veturës më të shpejtë në botë (Foto)

Bugatti është duke ndërtuar zëvendësimin e Veyron, të quajtur Chiron, për dorëzimin e veturave të para te blerësit, derisa ka zbuluar se secila veturë merr gjashtë muaj kohë për t’u ndërtuar. Do të prodhohen vetëm 500 njësi të Chiron, ndërsa një do të kushtojë 2.2 milionë euro dhe do të ketë 1,479 kuaj fuqi. …

Më Shumë

A mund ta zgjidhni këtë enigmë në iPhone? (Foto)

Një fotografi e një ekrani të iPhone, i mbushur me numra 3, është bërë hit në internet. Mijëra njerëz e kanë shikuar dhe analizuar fotografinë, e cila është shpërndarë me të madhe së bashku me pyetjen: “Sa tresha mund t’i shihni në këtë foto?”. Nëse përgjigja juaj është 15, 19, …

Më Shumë