Home / Teknologji (page 20)

Teknologji

Teknologji

Simbol i një lufte të fuqishme, Apple nxjerr në treg ‘Iphone’ të kuq

Apple ka nxjerrë në treg një linjë të kuqe ‘Iphone”, një prodhim special i “Iphone 7” dhe “Iphone 7 plus”, ku një pjesë e fitimeve do t’i shkojnë Fondit Global që mbështet programet e kërkimit kundër virusit HIV dhe Sidës. Ngjyra e re e fortë u shtua në faqen e …

Më Shumë

Vjen një ndryshim i ri në Facebook që s’do t’ju pëlqejë aspak

Facebook është gati që të bëjë edhe një ndryshim tjetër të madh në “news feed”. Raportohet se ky rrjet social është duke e testuar një dizajn të ri në aplikacionin e Facebook-ut në telefona mobil, transmeton Express. Me ndryshimin e ri, postimet dhe përditësimet shumë shpejt do të duken edhe …

Më Shumë

Samsung prezantoi asistentin virtual Bixby, me një buton të dedikuar në Galaxy S8

Pasardhësi i Viv, një asistent virtual i krijuar nga ekipi i cili zhvilloi Siri përpara blerjes nga Apple, Samsung zyrtarisht prezantoi asistentin virtual ditën e Hëne. Samsung thotë se Bixby është ndryshe sepse nëse një aplikacion e mbështet atë, asistenti virtual do të shfrytëzojë të gjitha veçori dhe funksionalitetet e …

Më Shumë

Ja si duket Volkswagen Polo 2017

Cars.co.za ka sjell imazhet e modelit të ri të VW Polo i cili duket të jetë më i madh se modeli paraprak. Kjo i mundëson të konkurroj me modelet e reja të Ford Fiesta, Kia Rio dhe Citroen C3. Motorët në këtë model do të jenë të rinj si ai …

Më Shumë

Instagram tani ju mundëson t’i ruani videot live

Kur Instagrami kishte lëshuar veçorinë për video-transmetim të drejtpërdrejtë vitin e shkuar, ishte vënë re mungesa e ruajtjes së tyre, pasi që përdoruesit përfundojnë transmetimin. Këtë veçori Instagrami e ka shtuar sot. Instagram Live tani rivalizon Periscopen e Twitterit dhe Liven e Facebookut. Ky përditësim vjen me versionin e fundit …

Më Shumë

Ja kur do të mund ta blini Nokia 3310 të ri

HMD ka konfirmuar datat e lansimit të telefonave të rinj të Nokias në Evropë. Telefonat e rinj, përfshirë Nokia 3310, do të dalin në treg nga mesi i muajit maj deri në fillim të qershorit. 3310 do të kushtojë në vende të ndryshme varësisht nga taksat që i vihen HMD-së. …

Më Shumë

Google do të mbajë 80% të tregut të reklamave në segmentin e kërkimit

Pjesa e tregut e kompanisë Google në industrinë e reklamimit nga kërkimet deri në vitin 2018 do të mund të ngritën në 80 për qind. Raporti i kompanisë së kërkimeve eMarketer sugjeron se Google besohet se do të rrisë dominimin mbi konkurrencën, siç janë Yahoo ose Microsoft, transmeton kp. Google …

Më Shumë

Këto aplikacione nuk mund t’i spiunojë CIA?

Në dokumente është pohuar se CIA mund të spiunojë Instant Messaging, aplikacionin Signal, Telegram, WhatsApp, Confide dhe të tjerë, por kjo është e saktë vetëm në mënyrë të pjesshme dhe mundet vetëm nën kushte të veçanta, përmes instalimit të “aleteve” adekuate në telefon. Duke iu falënderuar enkriptimit End to End, …

Më Shumë

Xiaomi Mi6 së pari vjen me procesorin Snapdragon 821

Lansimi i marsit të telefonit Xiaomi Mi 6 me procesorin Snapdragon 835 duket se nuk do të ndodhë, për shkak që ky procesor ende nuk është i gatshëm. Kështu, sipas spekulimeve të fundit, kompania do të lansojë një version të telefonit me Snapdragon 821, në mënyrë që të mund të …

Më Shumë

Lista e makinave që Aston Martin do t’i lansojë deri më 2020 (Foto)

SUV, kupe të rifreskuara, Volantes, shumë super-makina, si dhe disa shembuj nga brendi AMR, janë ato që pritet t’i sjellin deri më 2020, transmeton Telegrafi. Të gjitha këto makina do të kenë pamje të veçantë, qëndrueshmëri të lartë dhe shpejtësi të madhe, në mënyrë që të sfidojnë modelet nga Bentley …

Më Shumë