Home / Teknologji (page 10)

Teknologji

Teknologji

Në Dubai u hap auto-salloni më i madh në botë i veturave Bugatti [FOTO]

Dubai është vendi më i çmendur në botë për vetura luksoze. Bugatti ka hapur në Dubai përfaqësinë e 15-të dhe njëherësh më të madhen në botë, transmeton Express. Dhoma e ekspozitave ka 240 metra katrorë. Kjo përfaqësi është më e suksesshmja në botë, tashmë kjo përfaqësi ka marr 30 porosi …

Më Shumë

Samsung gati për ta rinxjerrë në shitje Galaxy Note 7

Kompania Samsung është duke u bërë gati për rilansimin e telefonit Galaxy Note 7. Sipas disa raportimeve, Samsung Galaxy Note 7R do të dalë në shitje në fund të muajit maj ose në fillim të qershorit. Telefoni i ri do të vijë me baterinë 3200 mAh, më të vogël se …

Më Shumë

Çfarë mrekullie… ‘Bugatti’ hap sallonin e makinave në Dubai, më i madhi në botë

Dubai njihet si vendi që ka veturat më të bukura dhe më luksoze në botë. Kompania Bugatti, e cila shet shumë vetura në Dubai, ka vendosur që në këtë vend ta hap edhe sallonin më të madh në botë, ku dhoma e ekspozitave ka gjithsej 240 metra katrorë, shkruan “AutoCar.com”. …

Më Shumë

Ndryshon Snapchat, kujdes kur postoni foto

Harrojeni 10 sekondat, Snapchat tani ju lejon të përsërisni mesazhet sa herë të dëshironi. Snapchat po i bën mesazhet e tij të ndjehen më pak fleksibël duke i lejuar ata të përsëriten pafundësisht. Një ikonë e re “pafundësi” do të lejojë që një mesazh, foto ose video të përsëritet derisa …

Më Shumë

Amerika ia shet Emirateve 160 raketa për 2 miliardë dollarë

SHBA-ja do ti shesë aleatëve të saj të Gjirit, Emirateve të Bashkuara Arabe, 160 raketa të tipit Patriot për një vlerë prej dy miliardë dollarësh, njoftoi sot Departamenti i Mbrojtjes. “Ashtu si për çdo kontratë tregtare për shitjen e armëve nga Uashingtoni, është Departamenti i Shtetit që miraton shitjen e …

Më Shumë

Norvegjia ndërton anijen e parë elektrike vetëngarkuese

Norvegjia vitin e ardhshëm planifikon të prezantojë anijen e parë me ngarkesë elektrike dhe autonome, për të cilin projektuesit prognozojnë se do të bartë 40 mijë kamionë në vit. Anija do të ndërtohet nga kompania norvegjeze Yara International dhe grupi industrial Kongsberg. Yara Birkeland, siç quhet anija, do të barte prodhimet …

Më Shumë

iPad Pro me 15 inç vjen muajin tjetër!

Apple do të organizojë ngjarjen e tyre Worldwide Developer Conference gjatë muajit të ardhshëm dhe është e mundur që në të do të sjell iPad Pro me 10.5 inç. Kompania amerikane pritet të lansojë tre modele të iPad Pro këtë vit, një model me 9.7 inç, modelin tjetër e 10.5 …

Më Shumë

Modelet më të reja të iPhone arrijnë në tetor?

Edhe pse pritet që iPhone 7s do të jetë i gatshëm në periudhën e planifikuar, raportet krijuan pamjen se iPhone 8 mund të shihet vetëm në vitin 2018. Megjithatë, duket se prodhimi është stabilizuar në momentin e fundit dhe se të gjitha modelet e reja iPhone mund t’i shohim deri …

Më Shumë

Nissan GT-R vjen në Kosovë dhe ju mund ta provoni atë! (Foto)

Nissan GT-R është njëra ndër tri katër veturat më të shpejta në botë, e cila arrin në 100km/h për vetëm 2.9 sekonda. Po mirë e keni lexuar, shpejtësinë prej 100 kilometrave në orë GT-R e arrin për veç 2.9 sekonda. Dhe të gjithë pjesëmarrësit e panairit të parë të veturave …

Më Shumë

Nesër lansohet smartfoni i parë i Samsungut me kamerë të dyfishtë

Kompania Samsung nesër do të lansojë smartfonin e parë me kamerë të dyfishtë. Galaxy C10 është smartfoni i parë nga kjo kompani që do të vijë me kamerë të dyfishtë, transmeton lajmi.net Numri i modelit të këtij smartfoni është SM-C9150 dhe pritet të vijë me procesor të Qualcommit, Snapdragon 660. Kamera …

Më Shumë