Home / Teknologji

Teknologji

Teknologji

Edhe Motorola me një model të ri me 6GB RAM

Motorola ka njoftuar për lansimin e një versioni të ri të Moto X4 në Indi. Telefoni merr disa përmirësime mbi versionin standard. Moto X4 i ri vjen me 6GB RAM dhe 64GB memorie të përfshira, telefonat e zakonshëm vijnë me 4GB RAM. Pajisja gjithashtu vjen me Android Oreo dhe nis …

Më Shumë

Nokia 7 shfaqet online

Ne kemi dëgjuar më parë një thashetheme për një model të ri të telefonit nga Nokia, përkatësisht modelin 7 Plus dhe tani një model me atë emër është shfaqur në Geekbench. Pajisja është e shënuar në Geekbench me emrin e modelit HMD Global Nokia 7 Plus.

Më Shumë

WhatsApp debuton me aplikacionin kushtuar bizneseve

WhatsApp janë duke lansuar një version të ri të aplikacionit të saj të  famshëm të mesazheve, i cili iu dedikohet bizneseve, të cilin kompania e ka quajtur WhatsApp Business App. Aplikacioni i ri i biznesit është dizajnuar posaçërisht për kompanitë dhe bizneset e vogla. WhatsApp Business App është në dispozicion …

Më Shumë

Facebook do t’u japë prioritet lajmeve nga burime ‘të besueshme’

Pasi njoftoi javën e kaluar se do të përcaktojë prioritetet postimet e miqve dhe anëtarëve të familjes mbi firmat dhe botuesit, faqja e medias sociale gjithashtu do të fillojë të përqendrohet në lajmet nga “burimet e besuara”. Në një deklaratë të postuar në platformë, kryeshefi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi …

Më Shumë

LG V30 i ri debuton në MWC 2018

Mobile World Congress 2018 fillon brenda një muaji, ndërsa ne jemi duke pritur shumë modele të reja të telefonave të shaqen në këtë ngjarje të madhe të teknologjisë. Në mesin e tyre pritet të jetë edhe modeli dhe varianti i ri i LG, V30 që pritet të debutojë zyrtarisht në …

Më Shumë

Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite

Gjiganti amerikan i teknologjisë dhe prodhuesi i smartfonëve të famshëm “iPhone”, “Apple” është kompania më e pëlqyer në botë për herë të 11-të sipas klasifikimit vjetor të revistës prestigjiozë “Fortune”. Ky klasifikim bëhet duke u bazuar në votimin e 3900 personave mes drejtuesish, analistësh dhe ekspertësh. Secili prej tyre vendos …

Më Shumë

​BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4 (Foto)

Edhe pse gjenerata e parë e BMW coupe crossover në treg është vetëm që katër vjet, prodhuesi gjerman tashmë ka përgatitur pasuesin. Bernhard Kuhnt, njeriu i parë i BMW-së për Amerikën Veriore, konfirmoi në sallonin e veturave në Detroit, se këtë vit do të lansojnë modelin e ri BMW X4. …

Më Shumë

Aplikacioni HiPPiS për fëmijë, i gatshëm për t’a shkarkuar

Me aplikacionin HiPPiS pa pagesë zhytuni në botën e aventurave dhe lojrave për më të dashurit tanë: fëmijët. Në aplikacionin e ri të HiPPiS tani mund të gjeni 8 lojëra të ndryshme të cilat ndikojnë në të mësuarit e fëmijës tuaj. Aplikacioni i dedikuar fëmijëve nga HiPP me personazhet Melos …

Më Shumë

Hetim kundër Samsung dhe Apple për vjetërsim të programeve

Autoriteti i Mbrojtjes së Konsumatorit në Itali, njoftoi sot fillimin e një hetimi kundër gjigantëve Samsung dhe Apple për vjetërsim të programuar. “Dy kompanitë dyshohet se kanë aplikuar një politikë tregtare të përgjithshme, që synon shfrytëzimin e mangësive të disa përbërësve për të reduktuar në kohë performancën e produkteve të …

Më Shumë

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress

Kongresi Botëror Mobil 2018 fillon muajin e ardhshëm dhe të gjithë presim të shohim shumë modele të telefonave të rinj. Një prodhues i cili do të nxjerrë në pah pajisje të reja është HMD Global me modelet e reja të telefonave nën markën e Nokia. Presim që të shohim një …

Më Shumë