Home / Sport (page 5)

Sport

Sport

Real Madrid – Sevilla, formacionet

Los Blancos presin skuadrën nga Ramón Sánchez Pizjuán, me synimin e vetëm marrjen e tre pikëve, ndërsa shpresojnë të ngushtojnë dallimin e pikëve me liderin e ligës, Barcelona Real Madrid dhe Sevilla do të përballen në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së radhës të La Ligës. Të dy trajnerët …

Më Shumë

Kampioni mposhtet nga West Ham

West Ham ka fituar ndaj Chelseas me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë të javës së 16-të në Premier Ligë. Mjaftoi një gol i Arnautovic në minutën e gjashtë që West Ham t’i arkëtojë tri pikë. Me humbje Chelsea gjendet në pozitën e tretë me 32 pikë, 11 më pak …

Më Shumë

Beqa, mbretëreshë e bodybuilding-ut (VIDEO)

Bodybuilderja kosovare Gentiana Beqa, arriti ta fitojë titullin e kampiones së botës në garën që u zhvillua në Francë. Ajo të premten doli në konferencë para gazetarëve, ku tha se përjetoi momentet më të mira në karrierë. Kronikë nga Jon Ajeti.

Më Shumë

Messi i dyti sërisht

Deri sivjet bashkëlojtarë, tani kundërshtarë, as argjentinasi, por as braziliani nuk e rrezikuan triumfin e portugezit të Real Madrid, në garën për më të mirin e botës Argjentinasi Lionel Messi ka përfunduar i dyti në garën për të fituar Topin e Artë, duke lënë në pozitën e tretë brazilianin Neymar. …

Më Shumë

Ronaldo: Më ndihmuan trofetë që fituam vjet

“Natyrisht që jam i lumtur. Ky është çmimi që synon secilin vit. Trofetë e fituar vitin e shkuar më ndihmuan në këtë rrugëtim, ndaj falënderoj bashkëlojtarët. Po ashtu falënderim i veçantë edhe për krejt ata që qëndruar afër meje deri sot” Cristiano Ronaldo ka thënë se trofetë e fituar edicionin …

Më Shumë

Pesë herë i artë

Cristiano Ronaldo e ka marrë të pestin Top të Artë në karrierë, duke mbetur Mbret i futbollit nga viti i shkuar. Sulmuesi i Real Madrid mori më shumë vota se ai i Barcelona, Lionel Messi, dhe Neymar i Paris Saint-Germain. Asi portugez muajin e shkuar mori edhe çmimin Best nga FIFA, si …

Më Shumë

Marca: Ronaldo sonte fiton Topin e Artë

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do ta fitojë sonte për herë të pestë në karrierën e tij, Topin e Artë. Ceremonia e ndarjes së Topit të Artë për vitin 2017 do të mbahet në Paris të Francës. Marca spanjolle ka shkruar se portugezit do t’i takojë ky trofe me …

Më Shumë

Fitimet e Messit te Barça në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit

Të gjithë tifozët e Barcelonës janë gëzuar me lajmin se Lionel Messi ka rinovuar me Barcelonën. Me këtë rast argjentinasi vazhdoi me klubin katalunas deri në vitin 2021 dhe me kontratën e re paguhet dyfish më shumë se Cristiano Ronaldo. Messi ka rinovuar transferimin 100 milionësh te Manchester Cityt, ku …

Më Shumë

Juventus – Inter, dhjetë golat më të bukur në ‘Derbin e Italisë’ në shekullin e XXI (Video)

‘Derbi i Italisë’ do të zhvillohet të shtunën mes Juventusin dhe Interit, që vijnë në këtë ndeshje në formën më të lartë. Ndeshja më e zjarrtë e Italisë dhe njëri ndër derbit më të mëdhenj në botë, gjithmonë shquhet për angazhimin e madh të të dy skuadrave. Ndër vite janë …

Më Shumë

Këta janë kundërshtarët e Kosovës në U17 dhe U19 për Kampionatin Evropian (FOTO)

Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. “Në tërheqjen e shortit morën pjesë z. Artan Govori, drejtor për marrëdhënie me jashtë dhe …

Më Shumë