Home / Sport (page 4)

Sport

Sport

Ronaldinho magjik si gjithmonë, shënon gol nga një largësi prej mbi 50 metra Video

Legjenda braziliane, Ronaldinho Gaucho, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga mbi 50 metra distancë të dielën gjatë një ndeshjeje për bamirësi në Pacaembu. Dueli Miqtë e Ronaldinho Gauchos kundër Yjeve u zhvillua të dielën dhe në të luajtën edhe lojtarë aktivë si Lucio dhe Falaco, ylli i futsallit, transmeton …

Më Shumë

Shorti i Ligës së Kampionëve: Real-PSG, Chelsea-Barcelona

Në Nyon të Francës është hedhur shorti për nokaut fazën e Ligës së Kampionëve, njofton dritarjaonline.net.   Këto janë çiftet:   Juventus – Tottenham Hotspur Basel – Manchester City Porto – Liverpool Sevilla – Manchester United Real Madrid – Paris Saint German Shakhtar – Roma Chelsea – Barcelona Bayern – Besiktas …

Më Shumë

Salah i pandalshëm Me nje Super Gol (VIDEO)

Transferimi i verës, Mohamed Salah është duke shkëlqyer me Liverpool. Egjiptiani ka shënuar edhe një herë për The Reds. Ai ka ra realizuar në minutën e 42-të në ndeshjen ndaj Everton që po zhvillohet në Anfiled. Me këtë gol ai ka çuar skuadrën e tij në pushim me rezultat 1:0. …

Më Shumë

Southampton 1-0 Arsenal në disavantazh pas pjesës së parë (VIDEO)

Arsenal ka mbyllur pjesën e parë të takimit me Southampton në disavantazh prej një goli. Futbollistët e Arsene Wenger pranuan gol që në minutën e tretë, kur shënoi Charlie Austin dhe deri në fund të pjesës së parë, nuk arritën që të barazojnë rezultatin. Ndeshja Southamton – Arsenal është karakterizuar …

Më Shumë

Formacionet, Southamton – Arsenal

Arsenal i shkon si mysafir Southampton-it për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së 16 në Premier League. Për këtë takim që nis pas pak janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja klubeve, Te Arsernal mungon tërësisht Shkodran Mustafi, por që nga minuta e parë luan shqiptari tjetër, Granit Xhaka. Këto …

Më Shumë

Juve nuk shënon në shtëpi për herë të parë pas 44 ndeshjeve

Juventusi përkundër performancës superiore ndaj Interit në pjesën e dytë, pas një pjese të parë të baraspeshuar, nuk arriti të gjejë golin. Kjo është hera e parë që Juventusi nuk shënon në shtëpi në Serie A pas plot 44 ndeshjeve. Mandzukic ishte njeriu më i rrezikshëm, qëlloi shtyllën, por jo …

Më Shumë

Ku është Sevilla? Hakimi dhe Kroos fundosin andaluzianët për 5-0 (Video)

Toni Kroos dhe Achraf Hakimi kanë fundosur përfundimisht Sevillan në Bernabeu duke shënuar dy gola për 5-0. Reali ka kështu epërsinë e parikthyeshme, dhe dilema për fituesin nuk ka më. Të dyja golat erdhën pas aksioneve të organizuara. Hakimi pas një depërtimi të mirë realizoi me një goditje precize. Nga …

Më Shumë

Statistika, analizë dhe parashikim: Juventus – Inter

Futbolldashësit sonte do të jenë dëshmitar të një ndeshje të madhe të kampionatit italian. Në qytetin e Torinos do të përballen për momentin dy nga skuadrat më në formë në Serie A. Juventus do të jetë nikoqir i skuadrës së Interit, e cila nuk ka pësuar ende humbje këtë sezon …

Më Shumë

Pesë Topat e Artë shumë i ngjajnë. :D :D

Cristiano Ronaldo është shfaqur në Bernabeu para ndeshjes ndaj Sevillas duke prezantuar Topin e Artë. Portugezi gjendet në formacionin startues para duelit ndaj Sevillas dhe pikërisht para ndeshjes prezantoi trofeun më të fundit personal – Topin e pestë të Artë. Ai në mes të fushës u shfaq me pesë Topat …

Më Shumë

Ronaldo i artë ndaj Sevillas, shënon golin e dytë për nëntë minuta (Video)

Cristiano Ronaldo ka realizuar golin e dytë brenda nëntë minutash ndaj Sevillas. Me këtë gol, Reali ka epërsi prej 3-0 ndaj Sevillas qysh në pjesë të parë Superylli i Real Madridit konvertoi suksesshëm një penalti pas një prekje me dorë në zonë nga një lojtar i Sevillas. Beteja e Sevillas …

Më Shumë