Home / Sport (page 30)

Sport

Sport

Kështu do përshtatej Verratti me Barcelonën (Foto)

Marco Veratti është shumë pranë transferimit te Barcelona. Agjencia e njohur e lajmeve “Goal.com” raporton se katalanasit janë të gatshëm të shpenzojnë plot 100 milionë euro për të nënshkruar me mesfushorin italian. Pas lajmeve se Verratti do të luajë sezonin e ardhshëm në “Camp Nou”, “Goal.com” ka bërë në mënyrë …

Më Shumë

Lamtumirë James Rodriguez (Foto)

Chelsea është një hap para Manchester Unitedit e Interit për James Rodriguez. Mesfushori James Rodriguez i ka ditët e numëruara te Real Madridi. 25 vjeçari tashmë ka vendosur ta braktisë ëndrrën e tij, që ishte fanella e Los Blancos, Ky vendim i kolumbianit erdhi pas një sezoni zhgënjyes nën urdhëratë …

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ishte në Shqipëri për ta parë ndeshjen Kosovë-Turqi (Foto)

Një ditë më parë shumë këngëtarë të njohur kishin përfunduar obligimin e tyre për të votuar. Mirëpo, dikush ka lënë pak anash zgjedhjet për tu marrë me futboll, transmeton Gazeta Express. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Shyhrete Behluli e cila së bashku me bashkëshortin e tij dhe disa miq …

Më Shumë

Isco jep lajmin e vitit (Foto)

Isco e ka pranuar, është shumë afër nënshkrimit të kontratës së re me Real Madridin. Magjistari spanjoll, Isco, tashmë ka vendosur – ai dëshiron të qëndrojë në “Santiago Bernabeu” edhe për shumë vite. Lajmin e ka bërë të ditur vetë lojtari pas paraqitjes mbresëlënëse me Spanjën ndaj Maqedonisë, i cili …

Më Shumë

Festa e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes (FOTO)

Kombëtarja e Shqipërisë fitoi ndaj Izraelit me rezultatin e pastër 3-0, duke marrë vendin e tretë në Grupin G. Në këtë takim Armando Sadiku shënoi dy gola, ndërsa një Ledian Memushaj. Pas kësaj fitoreje festa e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes ishte e madhe dhe natyrisht e justifikueshme.

Më Shumë

​‘Dardanët’ fillojnë të mblidhen në Shkodër (Foto)

Rrugët e Shkodrës kanë filluar që të mbushen me tifozët e Kosovës ‘Dardanët’. Edhe pse në Kosovë sot po mbahen zgjedhjet parlamentare, një numër i madh i tifozëve anë filluar të mblidhen në Shkodër. Ata janë gati që të përcjellin sot ndeshjen kundër Turqisë, e cila do të zhvillohet në …

Më Shumë

“Adem Jashari” gati për ndeshjet ndërkombëtare

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa së bashku me ekipin e tij e kanë vizituar Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë, në të cilin kanë përfunduar punimet. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka shkruar se nga shtatori klubet tona nuk do të udhëtojnë jashtë vendi për të zhvilluar …

Më Shumë

Çka do të bënte Zvicra po të mos i kishte shqiptarët?

Lojtarët shqiptarë të Zvicrës kanë qenë më të mirët në fushë në fitoren ndaj Ishujve Faro, e zhvilluar në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’. Zvicra ka fituar përballjen ndaj Ishujve Faro, me rezultat 2:0, me golat e shënuar nga Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka. Këta dy të fundit …

Më Shumë

Tani Milan kërkon këta dy sulmues

Duke e parë që Torino nuk pranon të shes Andrea Belottin për më pak se 100 milionë euro dhe dështimin për të marrë Alvaro Moratan që pret kalimin e Manchester United, AC Milan i ka identifikuar dy lojtarë si përforcimet e duhura për sulm. Nikola Kalinic është mund të përfundojë …

Më Shumë

Casillas kthehet në La Liga te kundërshtari i Real Madridit

Iker Casillas ka ofertë për rikthim në La Ligë. Casillas mund të rikthehet në La Ligë. Portieri i Portos ka ofertë për të luajtur prapë në Kampionatin spanjoll. “Calciomercato.com” raporton se Sevilla është e interesuar për transferimin e Casillasit. Casillas ka përvojë të madhe nga La Liga ku për një …

Më Shumë