Home / Sport (page 3)

Sport

Sport

PSG do të heqë dora nga Donnarumma?

Paris Saint-Germaini është pranë që të heqë dorë nga Gianluigi Donnarumma dhe ta kërkojë një portier tjetër. 18-vjeçari është kërkuar nga klubi francez gjatë verës, mirëpo asokohe e rinovoi kontratën me Milanin. Akoma vazhdojnë tensionet ndërmjet agjentit të portierit, Mino Raiola dhe Rossonerëve, pasi klubi italian është i vendosur që …

Më Shumë

Interi dëshiron huazimin e Basellit

Interi kanë shfaqur interesim për Daniele Basellin e Torinos. Sipas SportMediaset, klubi zikalter e dëshirojnë atë në formë të huazimit, kjo pasi ata nuk mund të blejnë lojtarët për shkak të rregullave të Fair Play Financiar. Ditë më parë huazuan Lisandro Lopez nga Benfica, me të drejtë blerje për nëntë …

Më Shumë

Barca refuzon 20 milionë euro për Rafinhan

Barcelona ka refuzuar 20 milionë euro nga Interi për Rafinhan, por dyja klubet janë të bindura se mund të arrijnë marrëveshjen deri në fund të muajit. Një raport në Marca shkruan se braziliani do t’i bashkohet gjigantëve nga Milano këtë muaj. Është spekuluar për një marrëveshje në formë huazimi me …

Më Shumë

Ausilio takohet me agjentin e Pastores

Drejtori sportiv, Piero Ausilio, është takuar me agjentin e Javier Pastores mbrëmë (e hënë), por një marrëveshje me Paris Saint Germainin duket e vështirë. Zikaltrit tashmë e një kohë të gjatë kanë qenë të lidhur me mesfushorin argjentinas, por ata mund ta transferojnë atë vetëm në formë të huazimit. Blerja …

Më Shumë

Bayern ia ndërroi mendjen Sanchez-it

Alexis Sanches raportohet se i ka rënë pishman ta vazhdojë kontratën me Arsenal, edhe pasi ishte pajtuar për të qëndruar edhe për një vit. Por kiliani kishte ndërruar mendje dhe ishte tërhequr, pasi Arsenal ishte mposhtur nga Bayern Munich me rezultat të përgjithshëm 10:2 në Champions League, shkruan The Times, …

Më Shumë

Real e qet në shitje Benzema-n, pas paraqitjes në El Clasico

Real Madrid është duke u angazhuar maksimalisht që ta largojë sulmuesin, Karim Benzema. Madje sipas Don Balon, francezit i është dhënë ultimatum para El Clasicos të së dielës, ku Los Blancos u mposhtën në shtëpi nga Barcelona 0 :3, Para takimit, presidenti i klubit, Florentino Perez, thuhet se i ka …

Më Shumë

Tyson Fury i kthehet boksit, menjëherë e paralajmëron Joshuan: Po vi për ty!

Tyson Fury ka reaguar pas lajmit se ai është i lirë që t’i kthehet boksit duke i bërë ftesë për duel Anthony Joshuas. Ish-kampioni në kategorinë e peshave të rënda e ka pranuar suspendimin dyvjeçar nga UKAD (Anti-dopingu në Britaninë e Madhe). Pikërisht në mesnatën e 12 dhjetorit skadon pezullimi …

Më Shumë