Home / Sport (page 20)

Sport

Sport

10 transferimet më të shtrenjta në histori të Chelseat (Foto)

Fernando Torres është transferimi më i shtrenjtë në histori të “Bluve të Londrës”. Roman Abramovich ka shpenzuar shuma marramendëse në transferimi që kur mori drejtimin e klubit. Fernando Torres është transferimi më i shtrenjtë në histori të “Bluve të Londrës” me 50 milionë funte, i cili u ble nga Liverpooli …

Më Shumë

Spalletti: Do ta dëgjoj Perisicin

Luciano Spalletti nuk e ka përjashtuar mundësinë që Ivan Perisic të largohet nga Interi, duke thënë se “duhet t’i kuptoj qëllimet e tij”. Ivan Perisic pritet t’i bashkohet Interit të hënë në stërvitje, ku pritet të qartësohet më shumë e ardhmja e kroatit. Deri më tani Interi ka refuzuar ofertë …

Më Shumë

Gjimshiti në fazën përgatitore me ekipin e Serie A

Mungon ende zyrtarizimi por Berat Gjimshiti tashmë mund të konsiderohet në të gjitha efektet futbollisti më i ri i Beneventos, transmeton Supersport. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare në sezonin e ri do të jetë pjesë e skuadrës së sapo ngjitur në Serinë A italiane. Pas eksperiencës pozitive me Avellinon, Atalanta ka …

Më Shumë

ZYRTARE: Bundesliga me gjyqtare femër

Nga sezoni i ardhshëm Bundesliga gjermane do të ketë edhe gjyqtaren e parë femër, Bibiana Steinhaus. Ajo më herët kishte qenë pjesë e Bundesligas, por vetëm si gjyqtare e katërt, por jo edhe si gjyqtarja kryesore. 38-vjeçarja është me profesion oficere policie dhe ka që nga viti 1999 pjesë e …

Më Shumë

United harron Moratan, insiston për Jamesin

Manchester United e dëshiron në “Old Trafford” James Rodriguezin e jo Alvaro Moratan, bëjnë të ditur mediat britanike. Romelu Lukaku do të luajë në “Old Trafford” sezonin e ardhshëm. Lajmin e ka konfirmuar në rrjetet sociale legjenda e “Djajve të Kuq”, Phil Neville, çka do të thotë se Alvaro Morata …

Më Shumë

Lëndim i rëndë në Wimbledon, ja si kërkoi ndihmë tenistja amerikane

Tenistja Bethanie Mattek Sands ka pësuar një lëndim të rëndë në Wimbledon gjatë ndeshjes kundër Sorana Cirstea. Sands sipas medieve në Angli ka lënduar ligamentet e gjurit. Në videon që po qarkullojnë në rrjetet sociale shihet ku tenistja amerikane bërtet duke kërkuar ndihmë./Lajmi.net/ Tenistja Bethanie Mattek Sands ka pësuar një …

Më Shumë

Trajneri i Norrkopingut e cilëson fitoren me fat, ndërsa befasohet nga pritja në Kosovë

Trajneri i Norrkopingut, Jens Gustaffson, nuk ka dashur të flasë shumë për lojën, edhe pse tha se patën fat që fituan, ndërsa goli edhe për pritjen që iu bë në Kosovë. Gustaffson e ka cilësuar si shumë të vështirë fitoren e sotme ndaj Prishtinës, ndërsa sipas tij ishte fati ai …

Më Shumë

Gjermania, një perandori me 5 kombëtare dhe një brez të artë

“Futbolli është një lojë e thjeshtë: 22 burra ndjekin një top për 90 minuta dhe në fund fiton Gjermania”. Me këtë frazë të famshme, Gary Lineker, sulmues anglez në vitet ’80-’90, ka përshkruar në mënyrën më perfekte futbollin gjerman. Një shprehje që është e vlefshme për të kaluarën, por edhe …

Më Shumë

Tri klube të mëdha evropiane e duan Rashicën

Tashmë ka nisur afati kalimtar i verës dhe interesimi i klubeve të mëdha evropiane për Milot Rashicën nuk mungon, shkruan zeri.info. Napoli e ndjek qe një vit, por edhe Paris Saint-Germain ka kërkuar informacione për talentin e ri. Ndërkaq, skuadra që në mënyrën më konkrete mund të lëvizë për lojtarin …

Më Shumë