Home / Sport (page 2)

Sport

Sport

Zyrtare: Benjamin Ibrahimi në Chievo

“Kolonia” e futbollistëve shqiptarë në Seria A vazhdon. Pas Tomas Strakosha, Etrit Berisha, Berat Djimsiti, Arlind Ajeti, Federik Veseli, e Ledian Memushaj, një tjetër lojtar i kombëtares kuqezi firmos në kategorinë më të lartë të futbollit italian. Brijan Ibrahimi ka bërë një hap tepër të rëndësishëm në karrierën e tij …

Më Shumë

E pabesueshme: Balotelli tani është futbollist i lirë

A e meriton Balotelli një mundësi për t’u rikthyer në Serie A? Mario Balotelli është një sulmues që shënon gola me një ritëm thuajse si të Neymarit, edhe pse jeta e Supermarios mbetet ende mes dyshimeve mbi famës së të përzgjedhurit dhe dënimit për një talent të pakompletuar, apo mes …

Më Shumë

Edhe Distria Krasniqi siguron finalen, në garë për medaljen e artë

Ashtu si Nora Gjakova, edhe xhudistja tjetër nga Kosova, Distria Krasniqi ka siguruar finalen. Dy xhudistet kosovare po marrin pjesë në Grand Prixin e Tunizisë. Krasniqi është në kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudistja jonë në gjysmëfinale mposhti sllovenen Anja Stangar. Për Distrian, medalja e argjendtë tani është siguruar por …

Më Shumë

Lamtumirë Barcelonë..! Ylli i madh shokon me skuadrën e re

Mbrojtësi i Barcelonës, Aleix Vidal, është afër ri-bashkimit me Sevilën këtë muaj, pasi klubi vazhdon të negociojë, thonë raportet në Spanjë,përcjell ORAinfo. 28-vjeçari fillimisht u bashkua me Blaugranët nga klubi Andalucian në verën e vitit 2015 për një € 28 milion që përfshinte shtesa. Sidoqoftë, Vidal ka dështuar të bëjë …

Më Shumë

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova e nisin me fitore

Dy xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë duke marrë pjesë në Gran Prix e Tunizisë. Dueli i parë për talentet tonë, Distria Krasniqi ishte përballë tunizianes Amani Gannouni në kategorinë deri në 52 kilogramë. Krasniqi shënoi fitore të lehtë ndaj vendases duke kaluar në raundin tjetër. Fitore ka …

Më Shumë

Në një kohë që shumica e skuadrave shqiptare të Superiores kanë shkuar në Turqi për minifazën e janarit, Feronikeli i Kosovës vjen në Shqipëri për përgatitjet dimërore dhe përveç stërvitjes, ka planifikuar edhe disa miqësore. Të parën skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi e ka zhvilluar sot në Kamzë, kundër …

Më Shumë

Bayerni mposhtë rivalët, Goretzka i bashkohet në verë

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich e ka fituar betejën për Leon Goretzkan. Mesfushori gjerman është bërë ndër më të kërkuarit në Evropë pasi për të kanë shfaqur interesim shumë skuadra të mëdha. Juventus dhe Milan e duan në Itali, ndërsa lojtari pëlqehet nga Liverpool, Chelsea, Arsenal dhe Manchester …

Më Shumë

Man Unitedi iu ofron kontrata të reja De Geas dhe Rojos

Manchester Unitedi është gati të dorëzojë kontratat e reja për portierin spanjoll, David de Gea dhe mbrojtësin argjentinas, Marcos Rojo. Sipas taboliditi anglez Daily Mail, Unitedi është afër finalizimit të një oferte të re të kontratës për De Gean, teksa thuhet se ka hapur bisedime edhe me Rojon. De Geas …

Më Shumë

Interi ngrit ofertën për Rafinhan, marrëveshja afër

Interi ende është duke pritur për një përgjigje nga Barcelona, por pritet të finalizojë marrëveshjen e Rafinhas në huazim me të drejtë blerje për 38 milionë euro në fund të sezonit. Nerazzurrët janë në kërkim të përforcimeve të reja në afatin aktual të transferimeve pasi duan të jenë në hap …

Më Shumë