Home / Sport (page 10)

Sport

Sport

​United mposht Benfican, pranë kualifikimit (VIDEO)

Manchester United ka mposhtur Benfican 2:0, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Manchester United ka shënuar fitoren e katërt në katër ndeshje në Ligën e Kampionëve, kësaj radhe ndaj Benficas në Old Trafford me rezultat 2:0. Golat për Unitedin në këtë ndeshje i shënuan …

Më Shumë

​Vanoli: Kam pranuar ofertën e FFK-së

Trajneri italian, Rodolfo Vanoli e ka pranuar ofertën e Federatës së Futbollit të Kosovës për të qenë përzgjedhës i Kombëtares së Kosovës Rodolfo Vanoli ka folur për mediat italiane dhe ka deklaruar se ka pranuar ofertën që i është bërë nga Federata e Futbollit të Kosovës. Por, ai thotë se …

Më Shumë

Joshua befason me fjalët e para pas fitores

Këto janë fjalët e para të Anthony Joshuas pasi mposhti Carlos Takam duke mbrojtur titullin. “Para së gjithash, Cardiff, faleminderit që erdhët” fillon Joshua. “Takam, ishte një kënaqësi” ! “Unë kam ardhur për të luftuar, respekt për Takam që ka qenë pjesë e kësaj shfaqje” “Nuk kam interes në atë …

Më Shumë

Anthony Joshua është gati, premton spektakël sonte

Joshua është favorit i padiskutueshëm kundër Takam për meçin e sotëm dhe premton një natë të zjarrtë për të gjithë adhuruesit e boksit. Kampioni i botës në boks, Anthony Joshua, do të zbresë sonte në ring për herë të parë që nga prilli i së shtunës mbrëma, kur nokautoi Wladimir …

Më Shumë

Ylli i Kosovë shënon në minutë e fundit në Angli nga gjuajtja e lirë

Bersant Celina me një gol të bukur i ka dhuruar fitoren skuadrës së tij, Ispwich Town, në udhëtim te Burton.Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, ka rikthyer formën në ligën e dytë angleze. Celina me një gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 89’, i ka dhuruar fitoren skuadrës së …

Më Shumë

Zyrtare: Ndeshja Milan-Juventus do të ndiqet nga 730 milionë njerëz

Ndeshja derbi e javës së 11-të të kampionatit italian, Serie A, mes Milanit dhe Juventusit do të ketë numër të lart shikuesish. Milani është nikoqir i Juventusit në takimin derbi të javës së 11-të në Serie A. Ky takim do të ketë interesim të madh nga mediat, por edhe nga …

Më Shumë

Wenger pranon se mund të largohet në fund të sezonit

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger pranon se mund të jetë në rrugën e tij drejti largimit nga londinezët në fund të këtij sezoni të Ligës Premier. Wenger i tha aksionerëve të zemëruar të Arsenalit dje (e enjte) se do të diskutojë të ardhmen e tij me bordin e klubit në …

Më Shumë

Kosova U17 publikon listën për grumbullimin e radhës

Është publikuar lista e futbollistëve të ftuar nga Përfaqësuesja e Kosovës U17. Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-17, Besnik Kollari, do të mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të përzgjedhjes së futbollistëve për turneun e radhës në Turqi. Ky grumbullim do të mbahet të hënën dhe të martën (më 30 …

Më Shumë

Lorik Cana zyrtarizohet në postin e ri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në një konferencë për shtyp të organizuar në ambientet e institucionit që drejton prezantoi ish-kapitenin e Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, si Ambasador i “Grassroots” për vendin tonë. Në fjalën e tij, Duka tha se figura e Lorikut do të ndihmojë në cuarjen përpara të …

Më Shumë

Çfarë ka ndodhur me Etrit Berishën? Trajneri i Atalantës e ka lënë në stol ndaj Veronës

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, nuk e ka nisur si titullar sfidën mes Atalantës dhe Veronës, që po luhet tani dhe është e vlefshme për javën e 10-të të Seria A. “Gardiani” kuqezi është zëvendësuar në këtë ndeshje nga Gollini. Nuk dihet cila është arsyeja e lënies jashtë të …

Më Shumë