Home / Sport

Sport

Sport

Akil Gjakova fiton medaljen e artë

Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit. Akil Gjakova ka shkruar historinë. Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit, përcjellë “Lajmi.net”. Ai ka rrëmbyer medaljen e artë pas fitores në finale ndaj Lasha Shavdatuashvili. Kjo ishte medalja e tretë këtë vit për …

Më Shumë

Ja kur do të fillojë meçi Haxhi Krasniqi – Bartlomiej Grafka

Boksieri shqiptar, Haxhi Krasniqi sonte do të ngjitet sërish në ring për të ‘luftuar’. Boksieri 30-vjeçar do të ndeshjet me polakun, Bartlomiej Grafka, shkruan GazetaBlic Ky meç do të zhvillohet sonte në Erdgas Arena të qytetit gjerman Halle an der Saale. Dueli mes boskierit nga Juniku dhe polakut do të …

Më Shumë

Haxhi Krasniqi tregon muskujt, pak ditë para duelit (Foto)

Para disa javësh, Haxhi ‘Robin’ Krasniqi konfirmoi se do të kthehej në ring, mirëpo fillimisht nuk u bë i ditur emri i kundërshtarit. Boksieri, i cili i ka synuar majat e kategorisë së mesme të boksit botëror, do ta zhvillojë meçin e tij me datën 3 shkurt. Ditë më par …

Më Shumë

Lamtumir Arsenal, Giroud befason me ekipin e ri

Sulmuesi francez i Arsenalit, Olivier Giroud do të bashkohet me Borussia Dortmund në formë huazimi për pjesën tjetër të sezonit. Krejt kjo nëse Pierre-Emerick Aubameyang përfundon tek Arsenal, shkruan Kicker, përcjell ORAinfo. Menaxherët e Arsenal udhëtuan në Gjermani të dielën për të mbajtur bisedime me Dortmundin mbi një marrëveshje për …

Më Shumë

Alisson: Problemi i Romës psikologjik

Portieri i Romës, Alisson Becker, bëri një tjetër paraqitje fantastike me fanellën e klubit romak, këtë herë në barazimin 1-1 ndaj Interit. Braziliani ishte një nga më meritorët për pikën e fituar pasi arriti të bëjë disa pritje vendimtare. “Kur një portier bën një paraqitje të mirë dhe arrin të …

Më Shumë

Motra e CR7 ka një mesazh për të gjithë ata që dyshojnë në Ronaldon

Cristiano Ronaldo iu kthye golave me Real Madridin në La Liga, ai arriti të shënojë dy në fitoren 7-1 ndaj Derpotivo la Corunias. Por, portugezi nuk arriti të luajë deri në fund pasi pak minuta para përfundimit në tentim për të shënuar golin e dytë, u godit nga lojtari kundërshtarë …

Më Shumë

Gol fantastik nga El Shaarawy, Roma në epërsi ndaj Interit (Video)

Është zhbllokuar rezultati në derbin ndërmjet Interit dhe Romës që po zhvillohet në Giuseppe Meazza. Që nga fillimi, ndeshja ishte shumë e hapur me të dyja skuadrat që kërkonin ta gjejnë golin. Ndërsa të parët që arritën ta gjejnë rrjetën ishin Giallorossët. Portieri Alisson e nisi një top të gjatë …

Më Shumë

Rafinha arrin në Inter (Video)

Mesfushori i Barcelonës, Rafinha, ka arritur në Milano më saktë në Malpensa Airport. Braziliani do të kompletojë transferimin te Interi të hënën dhe pritet të nënshkruajë kontratë deri në qershor të 2021. Ai do vijë si huazim me të drejt blerje për 35 milionë euro. Rafinha do të jetë i …

Më Shumë