Home / Rozë

Rozë

Rozë

”Çënari” feston datëlindjen, ja si e uron Almeda

Urimi i saj erdhi pikërisht në orën 00:00 Për modelen e njohur shqiptare, Almeda Abazin dhe aktorin e njohur turk, Toglahan Sayisman-in dita e sotme është ditë e veçantë. Kjo për faktin se Tolgahan apo i njohur te shqiptarët si ”Çënari” sot feston datëlindjen, Këtë përmes fotografive në Instastory e ka …

Më Shumë

Vjen projekti më i ri nga Shkumbin Ismaili (VIDEO)

Me një histori të brishtë dashurie, artisti i njohur Shkumbin Ismaili, ka lansuar së fundi këngën e tij më të fundit, projekt ky i titulluar ”Ndoshta je penduar”. Ende nuk dihet se ky tekst me këto melodi, janë një eksperiencë e vet këngëtarit, por edhe kësaj radhe me tu publikuar …

Më Shumë

Butrint Imeri publikon klipin e ri “Xhanëm” (Video)

Këngëtari Butrint Imeri ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor, me titull “Xhanëm”. Kënga është ritmike e zhanrit R&B, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar vet këngëtari. Klipi i këngës është mjaft i veçantë, gjersa është xhiruar në Turqi nga produksioni Supercut. “Xhanëm” duket të jetë …

Më Shumë

“Mercedes-BMW” publikohet nga 2 Ton

Ai ka sjellur projektin e radhës Reperi i njohur 2 Ton ka publikuar këngën e tij më të re.“Mercedes-BMW” është kënga më e re e reperit, videoklipin e së cilës e ka realizuar Imagine Films. Tekstin dhe melodinë e këngës e ka bërë vet autori i këngës, 2 Ton. Kujtojmë se …

Më Shumë

Zemra e ndalume”, nga Big Mama dhe Mani Video

Bigu e mbyll vitin me një baladë të ndjerë për dashurinë Këngëtarja shumë e dashur për publikun Big Mama, kohëve të fundit u përfol shumë për humbjen e peshës dhe fitimin e formave perfekte trupore. Por ajo këtë vit po e mbyll edhe me një projekt  muzikor, Këngëtarja sapo ka …

Më Shumë

Kaq vite mbush sot Learta! (FOTO)

Këngëtarja Shyhrete Behluli është treguar mjaft e kujdesshme për ditën e sotme në kalendar – ditëlindjen e nuses së djalit. Reja më e famshme në Kosovë, Learta, feston ditëlindjen e 24-të dhe kjo nuk ka kaluar pa një postim të Shyhretes. Këngëtarja përmes një fotografie të përbashkët, ka uruar Leartën …

Më Shumë

”Adelina më e madhja në vend”

Aktori që shprehu fjalë të mëdha për këngëtaren Adelina Ismaili është këngëtarja që e ka marrë epitetin si diva e estradës. Prej shumë kohësh Adelina është emër i dashur për shumë njerëz anë e mbanë trojeve shqipatre. Edhepse kohëve të fundit u largua paksa nga skena, Adelina vazhdon të jetë …

Më Shumë

Lulja e Medës si kukullë

Ajo shkëlqen në imazhet e fundit Bashkëshortja e këngëtarit Meda, Luljeta është një nga emrat për të cilën po shkruhet shumë në mediat rozë. Kjo për faktin edhe se ajo kohëve të fundit po i kushton më tepër kujdes pamjes së saj, me ç’rast në ndeja dhe ahengje të ndryshme …

Më Shumë