Home / Lajme (page 5)

Lajme

Lajme

Serbët mbajnë peng urën dhe definimin e kufirit

BE-ja ka financuar mbi 3.5 milionë euro për dy projekte, revitalizimin e urës së Ibrit dhe zonën e këmbësorëve në rrugën “Mbreti Petër I” në veri të Mitrovicës, por ato mbahen peng nga strukturat komunale të veriut. Përveçqë ka pezulluar punimet, kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, refuzon të …

Më Shumë

Tentim vrasje në Viti, i dyshuari në arrati

Një person gjatë kacafytjes me një person tjetër në Viti, ka raportuar se ky i fundit ka shtënë e armë zjarri në drejtim të tij, mirëpo nuk e ka qëlluar. Siç thotë Policia, rasti ka ndodhur mbrëmë në fshatin Lubishtë të Vitisë, rreth orës 21:48, përcjell Bota sot. “Në vendin …

Më Shumë

Kërcënon familjarët dhe pengon policin

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që i njëjti ka kërcënuar dy familjar të tij. I dyshuari gjithashtu ka penguar dhe  zyrtarin policor gjatë kryerjes së detyrës. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Krimet e Serbisë fashiste në Kosovë

Lajmi për masakrën e Serbisë në Reçak tronditi tërë botën.Fshati i djegur,të varë e të plagusur,kundërmon erë gjaku në dëborën e bardhë të maleve…Forcat serbe kishin kryer aksionin në shkallë të gjenocidit kundër shqiptarëve para syve të Evropës. Tymi i shtëpive të djegura ngjitej në klithmën e maleve për ata …

Më Shumë