Home / Lajme (page 4)

Lajme

Lajme

Vritet Oliver Ivanoviç

(E plotësuar) – Është vrarë me armë zjarri, njëri nga udhëheqësit e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq, lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP). Serbia reagon ashpër. Policia e Kosovës njofton se Oliver Ivanoviq, është sulmuar me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës nga një …

Më Shumë

Në Bruksel vazhdojnë bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit

Në Bruksel sot do të vazhdojë procesi i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Energjia, liria e lëvizjes, bashkëpunimi rajonal janë disa nga temat për të cilat do të diskutohet në këtë fazë të takimeve. Sipas njoftimit nga Zyra e Kryeministrit, delegacioni i Kosovës ka shprehur përkushtimin për dialog, më saktësisht …

Më Shumë

Ju lutemi shpërndajeni ta ndihmojmë Adnan Hysenin

Një shpërndarje për ty nuk kushton asgjë, për të është shpresë Kontakto këtë nr +38649158888 (viber) Xhirollogaria per Kosove: Adnan Hyseni NLB 1706003034174223 Xhirollogaria jasht Vendit Adnan Hyseni Adresa: Rr.Ramush Lajqi nr 34 Pejë Nr. postal code 30000 IBAN: XK051706003034174223 SWIFT CODE: NLPRXKPR

Më Shumë

Këto vende do të mbeten pa rrymë

KEDS-i, të hënën, ka publikuar orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës për ditët e ardhshme. Orari i plotë: Ferizaj Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje …

Më Shumë

Tentim vrasje në Viti, i dyshuari në arrati

Një person gjatë kacafytjes me një person tjetër në Viti, ka raportuar se ky i fundit ka shtënë e armë zjarri në drejtim të tij, mirëpo nuk e ka qëlluar. Siç thotë Policia, rasti ka ndodhur mbrëmë në fshatin Lubishtë të Vitisë, rreth orës 21:48, përcjell Bota sot. “Në vendin …

Më Shumë

6 vite burg për 36-vjeçarin që ngacmoi seksualisht të bijën

Pas denoncimit nga ana e bashkëshortes se 36 vjeçari ngacmonte seksualisht të bijën, tashmë ka ardhur edhe vendimi nga Gjykata e Korçës. 6 vite burg është masa e caktuar për 36-vjeçarin Edison Shuli, i cili akuzohet se ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij të mitur. Akuza ndaj 36-vjeçarit nga fshati …

Më Shumë