Home / Lajme (page 30)

Lajme

Lajme

14 paqeruajtës të OKB-së vriten në Kongo

Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara tha se rebelët kanë sulmuar një bazë të OKB-së në Republikën Demokratike të Kongos, duke vrarë së paku 14 paqeruajtës dhe plagosur 53 të tjerë. Sulmi që ka ndodhur në provincën Kivu Verior thuhet të jetë një nga më vdekjeprurësit kundër personelit të OKB-së …

Më Shumë

Reagon Fisnik Ismaili pas publikimit të sms-it fyes

Ismaili: Nuk pranoj që dikush me e marrë lirinë me e linçue Aidën për një fjalë goje Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili, ka thënë se nuk pranon në asnjë mënyrë që dikush me marrë lirinë me linçua Aida Dërgutin për një fjalë goje. “Aida Dërguti është një prej njerëzve më të …

Më Shumë

Ekskluzive: Shpejtim Bulliqi flet për pronën që akuzohet se e uzurpoi Video

Bulliqi: Të gjithë e dinë se kush është uzurpator në Kosovë Drejtoria për Pronë, Kadastër dhe Gjeodezi në Komunën e Podujevës ka nxjerr një dokument mbi të cilin dëshmon se kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Vijës Kufitare me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka uzurpuar 985 metra katrorë …

Më Shumë

Detaje rreth vrasjes në Skenderaj: Vrau gruan dhe plagosi motrën e gruas e burrin e saj

Një rast tragjik ka ndodhur në fshatin Radishevë të Skenderajt pasi një person ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas ka plagosur edhe motrën e bashkëshortes dhe burrin e saj, njofton Klan Kosova. Personi, me inicialet XH.T., rreth të tridhjetave, është vetëdorëzuar më pas në polici. Siç kupton Klan …

Më Shumë

I moshuari gjendet i mbytur në kanal

Dyshime se i moshuari mund të ketë rrëshqitur Një i moshuar ka gjetur vdekjen pasditen e së premtes në Skrapar. 76-vjeçari me inicialet Ç.L është gjetur i mbytur në një kanal uji në lagjen “Hasan Selitaj”, nga familjarët e tij. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, që kanë bërë …

Më Shumë

Serbia ndihmon Shqipërinë me 100 mijë euro pas përmbytjeve

Qeveria serbe do të dhurojë 100 mijë euro për Shqipërinë, pas përmbytjeve që përfshinë vendin. Sipas informacioneve ky vendim është marrë nga qeveria serbe për t’i ardhur në ndihmë shtetit shqiptar, në përballimin e situatës, shkruajnë mediat shqiptare. Javën e kaluar reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur shumë zona …

Më Shumë

Tillerson: Duhen dy vjet për transferimin e ambasadës në Jerusalem

Sekretari do të takohet me presidentin francez për të qartësuar këto çështje SHBA-të nuk do ta zhvendosin ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem për të paktën dy vjet, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson. “Nuk është diçka që do të ndodhë këtë vit dhe me shumë mundësi …

Më Shumë

Sulm me armë zjarri Vritet një femër

Sulm me armë zjarri Si pasojë e plagëve të marruara nga një sulm me armë zjarri, ka ndërruar jetë një femër, ndërsa dy persona tjerë të janë plagosur, të cilët janë dërguar për trajtim shëndetësor në QKUK. Policia ka njoftuar se sot rreth orës 17:00, është raportuar për tre persona …

Më Shumë

Aida Dërguti i kërkon falje Albin Kurtit: Gjuha që kam përdorur është jashtë kornizave normale të diskutimit :D

Aida Dërguti i ka kërkuar falje kolegut të saj, Albin Kurti, pasi e ka ofenduar në një bisedë me disa deputetë të Vetëvendosjes në Facebook, duke e quajtur “mut”, njofton Klan Kosova. Deputetja Dërguti në llogarinë e saj në Facebook ka shkruar se i kërkon falje Albin Kurtit, por edhe …

Më Shumë

SHBA: një ekip ekspertësh për gjetjen e avionit të rrëzuar

Marina amerikane pritet të dërgojë një ekip ekspertësh të kërkimit në ujrat e thella, në përpjekje për të gjetur aeroplanin e transportit që u rrëzua në perëndim të Oqeanit Paqësor në nëntor. Marina njoftoi se ndërsa ” dihet pozicioni i fundit i avionit në sipërfaqen e ujit, thellësia e oqeanit …

Më Shumë