Home / Lajme (page 3)

Lajme

Lajme

(Video) Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, përfshihen 10 makina

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Kombit, në hyrje të Suharekës. Sipas Syri.net në autostradën “Ibrahim Rugova” ka ndodhur aksidenti ku janë përfshirë 10 makina. Nga videoja e dërguar shihet që makinat kanë pësuar dëme të mëdha, kurse në vendin e ngjarjes ka mbërritur menjëhherë policia …

Më Shumë

Përfundon autopsia, në trupin e Ivanoviqit janë gjetur 6 plumba

Autopsia për kryetarin e Iniciativës Qytetare SPD, Oliver Ivanoviq, i vrarë sot në Mitrovicë të Veriut, ka përfunduar para pak çastesh. Mësohet se në trupin e Ivanoviqit ekspertët mjekoligjorë kanë gjetur gjashtë predha nga një armë e vogël. Autopsia është kryer nga mjekoligjorët e Kosovës në rajonin e Mitrovicës, njofton …

Më Shumë

Dy prokurorë të ngarkuar për hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla, ka thënë se kjo prokurori ka nisur hetimet për vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Për hetimin e kësaj vrasjeje e cila ndodhi sot në mëngjes në Mitrovicë të veriut, para selisë së partisë së Ivanoviqit, tashmë janë angazhuar …

Më Shumë

Sefaj dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj dënon aktin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij në pjesën veriore të Mitrovicës, duke thënë se ngjarje të tilla nuk i shërbejnë Kosovës në proceset  të cilat po kalon. “Shpreh keqardhje për vrasjen e z.Oliver Ivanivoiq, dhe shpreh …

Më Shumë

Ky ishte njeriu i parë që pa Ivanoviqin e vrarë

Kolegia nga partia dhe bashkëpunëtorja e Oliver Ivanovic’it, Ksenija Bozovic thotë se askush nuk i ka dëgjuar të shtënat kur është vrarë Ivanovic dhe ka shtuar se e ka gjetur para zyrave të partisë fqinja e cila ishte duke u kthyer nga shitorja. “Përgatitesha të shkojë në punë. Sekretarja ishte …

Më Shumë