Home / Lajme (page 10)

Lajme

Lajme

Drenoc, lopa lind katër viça (VIDEO)

Ndodh një në 11 milionë raste, por tash u bëri vaki edhe një familjeje në Malishevë. Në Drenoc, një lopë lindi katërneq. Gjendja e tyre aktualisht është e mirë, edhe pse u duhet kujdes shtesë. Kronikë e gazetares Mejreme Gashi:

Më Shumë

Aksident i rëndë në Lluzhan të Podujevës

Akisdentet në trafik ditëve të fundit janë shtuar. Gjatë ditës raportohet për shumë të tilla, e shpesh disa prej tyre përfundojnë me fatalitet. Një aksident i rëndë ka ndodhur edhe në mbrëmjen e sotme në LLuzhan të Podujevës. Në këtë fotografi të Indeksonline shihet si vetura është përplasur tek një …

Më Shumë

Puigdemont: Unë jam presidenti i Katalonisë

Udhëheqësi katalanas, Carles Puigdemont i bëri thirrje qeverisë spanjolle që ta lejojë të kthehet në Spanjë, për të marrë pjesë në sesionin e parë të Parlamentit të ri katalonas dhe të bëhet presidenti i ri i Katalonisë. Partitë e krahut të pavarësisë kanë fituar shumicën në parlament në zgjedhjet e …

Më Shumë

Filipin 100 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur nga stuhia

Stuhia shkaktoi përmbytje, tërmete dhe shumë vende u mbuluan nga balta Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, pasi stuhia tropikale goditi pjesën jugore të Filipineve, njoftoi shërbimi emergjent i vendit. Stuhia shkaktoi përmbytje, tërmete dhe shumë vende u mbuluan nga balta. …

Më Shumë

Gjendet e vdekur një grua në Istog

Trupi nuk është dërguar për obduksion Një grua në moshën rreth 50 vjeçare është gjetur e vdekur në oborrin e saj në fshatin Saradran të Istogut. Rastin e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësi i policisë në Pejë, Xhevat Ibraj dhe sipas tij njësitet policore i kanë ndërmarrë të gjitha masat, …

Më Shumë

Familja e Florenc Beqirit kërkon ndihmë

Nëna e Florencit dyshon se djali u dhunua nga policia Familja e Florenc Beqirit, 23-vjeçari që humbi jetën në një spital në Francë, ka hapur dyert e shtëpisë duke pritur ngushëllimet e të afërmve. Ndihma e parë që ata presin nga shteti shqiptar është t’i ndihmoje financiarisht për të sjellë …

Më Shumë

Vetëvendosje: Nisma për Specialen ishte mashtrim dhe lojë e pushtetit

Pas një mbledhje gati dyorëshe të kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, shefi i Grupit Parlamentar, Glauk Konjufca, ka thënë në një prononcim për media se nisma e deputetëve të mazhorancës për ta proceduar një propozim në Kuvendin e Kosovës për zhbërjen e Gjykatës Speciale është një lojë dhe mashtrim i pushtetit,. …

Më Shumë

Vota pro rezolutës lë Shqipërinë jashtë festës së SHBA-së

Ambasadorja shqiptare në OKB, Besiana Kadare nuk është e ftuar në festën e Nikki Haley. Në festën e ambasadores amerikane, në datën 3 janar, janë të ftuar vetëm ata diplomatë, që me votën kundër rezolutës, abstenimin apo mospjesëmarrjen në votim mbështetën Shtetet e Bashkuara. Shqipëria votoi pro rezolutës, e cila …

Më Shumë

Tre shtetshkatërruesit

Iniciativa e tre ish-eprorëve të lartë të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt, tashmë drejtues të tri institucioneve kryesore të vendit, për ta proceduar shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale ka dështuar në dy tentativat e Kryesisë së Kuvendit në mungesë të kuorumit. Kundër kësaj iniciative kanë dalë haptas …

Më Shumë