Home / Kuriozitete (page 5)

Kuriozitete

Kuriozitete

Horoskopi ditor për diten e marte – 19. dhjetor 2017

DASHI21. mars – 20. prill Ata që kanë një lidhje do tregohen shumë kërkues dhe posesivë me personin që kanë në krah. Kjo do krijojë shumë probleme dhe debate të zjarrta. Ndryshoni sjellje pa qenë vonë. Beqarët do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare. Situata financiare do fillojë të përmirësohet …

Më Shumë

Humb jetën DJ Kaleb Freitas pasi mbi të ra skena Video

Kanë nisur hetimet lidhur me rastin DJ Kaleb Freitas humbi jetën pasi një pjesë e skenës ku po performonte në një festival muzikor në Brazil, u rrëzua. Tre persona të tjerë u plagosën në Atmosphere Festival në Esteio, në qytetin jugor të Porto Alegre. Pamjet shokuese kanë kapur momentin tragjik, …

Më Shumë

Shëndeti, dashuria, puna, paratë…si do të jenë për ju gjatë kësaj jave

Njihuni me horoskopin javor nga data 18 dhjetor deri në 24 dhjetor Këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje këtë javë. Dashi Perspektivat për jetën sentimentale të çifteve janë shumë të mira për këtë jave. Do mendoni të njëjtat gjëra me partnerin/en dhe do merrni …

Më Shumë

Horoskopi ditor për diten e hene – 18. dhjetor 2017

DASHI21. mars – 20. prill Lëreni veten te lire sot ju te dashuruarit dhe bëni atë qe do ndieni ne çdo moment. Emocionet kane për te qene shume me te forta ne këtë mënyrë. Beqaret nga ana tjetër duhet te jene me diskrete dhe nuk duhet ta lëshojnë veten pas …

Më Shumë

Pas propozimit: Adelina Tahiri publikon foton e puthjes së parë me të fejuarin (FOTO)

Ajo mori një unazë me diamante që të marrin sytë nga vezullimi dhe prapë nuk po denjon që të fejuarin e saj ta prezantojë me publikun e fansat. U shpreh e ekzaltuar pasi mori gurin e diamant për fejesë, ndërsa sot ka publikuar një fotografi duke i dhuruar një puthje …

Më Shumë

Fjetja me celularin afër ju rrezikon nga kanceri

Departamenti i Shëndetësisë së Kalifornisë paralajmëroi se njerëzit duhet të mbajnë telefonat e tyre celularë disa metra larg tyre për të zvogëluar ekspozimin ndaj rrezatimit dhe rreziqet shëndetësore. Kalifornia lëshoi udhëzime për zvogëlimin e ekspozimit ndaj rrezatimit të celularit, në mes të dëshmive në rritje se përdorimi i telefonit celular …

Më Shumë

Horoskopi sot, 17 dhjetor, 2017

Dashi 20 Mars – 20 prill 17.12.2017 – Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep urdhra dhe sot kjo do sjelle debate pa fund. Disa mund te marrin edhe vendime te prera. Beqaret do kenë një dite tërësisht ndryshe dhe …

Më Shumë

Horoskopi ditor për diten e shtune – 16. dhjetor 2017

DASHI21. mars – 20. prill Në planin sentimental do keni disa probleme sot. Mos u panikoni por qetesohuni dhe flisni më shumë me partnerin/en. Beqarët duhet të merren më shumë me çështjet e dashurisë. Nëse nuk kërkoni vetë mos prisni që të tjerët t’ua servirin gjithçka. Ka mundësi që me …

Më Shumë

Këshilla për kurriz pa komplikime

Shpesh mënyra e jetesës ose edhe veprimet e përcaktojnë shëndetin tuaj. Ju duhet ta kontrolloni vetën sidomos kur bëhet fjalë për kurrizin, Shikoni fotografitë më poshtë dhe kujdesuni që këto veprime t’i bëni drejtë, sepse mund të keni komplikime në shëndetin tuaj.

Më Shumë

Njerëzit që kanë motra janë më të lumtur

Herën e ardhshme kur motra rrëmben dicka nga ti, të nervozon apo të turpëron para dikujt – fale menjëherë Në fakt, ju duhet ta falënderoni atë. Hulumtime nga Universiteti De Montfont dhe Ulster pretendojnë se të kesh një motër të bën ty më të lumtur dhe optimist, Studimi ka pyetur …

Më Shumë