Home / Dasmat (page 2)

Dasmat

Dasmat e përgjakura në Kosovë!

Hallakatja tradicionale, dasmat po kthehen në gjak. Këtë vit ka pas raportime të shumta të përdorimit të armëve në ahengje familjare, kryesisht në dasma. Nga këto incidente pati edhe të lënduar nga gjuajtja me armë, zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha tha për lajmi.net se policia ka shënuar 5 …

Më Shumë

Kjo është dasma më e madhe që hyri në librat e rekordeve (Video)

Mijëra njerëz morën pjesë në një dasmë tradicionale – një nga më të mëdhatë në vend. Organizatorët shpresojnë që evenimenti në fshatin Arbanassi të hyjë në librat e rekordeve. Dhëndri, Georgi Georgiev dhe nusja e tij Iva ftuan mbarë komunitetin në ditën e tyre të veçantë me një kusht – …

Më Shumë

Voglushi vallëzon me nënën e tij në dasmë, mysafirët mbesin pa fjalë (VIDEO)

Nëse keni fëmijë – duhet të gjeni mënyrën më të mirë për të kanalizuar energjinë e tyre në dukje të pakufishme. Vallëzimi është njëra prej mundësive, që përveç se i ndihmon fëmijëve që energjinë e tepërt fizike ta kanalizojnë në diçka të mirë – i’u ndihmon edhe të jenë mirë …

Më Shumë

Shyhrete Behluli publikon këngën e saj më të re: “Mirë Po Lujka Nusja e Vjehrra” (Video)

Sezonën verore e filloi me këngë dasmash. Këngëtarja Shyhrete Behluli sot publikoi këngën e saj më të re ‘Mire po lujka nusja e vjehrra’, shkruan lajmi.net Ky projekt muzikor është finalizuar edhe me klip. Kur jemi të videoja, vlen të theksohet se ka pjesë edhe të një dasme ku pikërisht …

Më Shumë

Motrat Nazife e Merita Bunjaku sot lansojnë projektin e ri “Motrat”

Ato janë motra por janë edhe këngëtare. Nzafie e Merita Bunjaku vazhdojnë traditën e kultivimit të muzikës burimore shqiptare por edhe traditën e duetit të tyre si këngëtare. Së fundi ato sot në orën 17:00 lansojnë  projektin e tyre më të ri. Kënga titullohet “Motër”. Këtë projekt mund ta gjeni …

Më Shumë

Bekim Zymeri një zë i ëmbël i këngës shqipe (VIDEO & FOTO)

Këngëtari shqiptar Bekim Zymeri me zërin e tij të ëmbël të këngës shqipe, ka krijuar një orbitë me perimetër të gjerë adhuruesish të tij. Duke u nisur nga kjo, ai postoi në faqen e tij të rrjetit social Facebook një tufë këngësh të tij, të realizuara vite më parë, shkruan …

Më Shumë

Këngëtarja e njohur Nazife Bunjaku i gëzoi fansat e saj me baladën më të re “Gabova” (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Nazife Bunjaku, e cila pak javë më parë kishte lansuar dy këngë burimore, ajo sonte e publikoi në kanalin You Tube një videoklip të ri të zhanrit baladë, me titull “Gabova”, shkruan DritarjaOnline. Këngëtarja Bunjaku ka filluar të pranoj komente të mira nga fansat e saj të …

Më Shumë

Këngëtarja e njohur Nazife Bunjaku sonte lansoi dy videoklipe me muzikë burimore (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Nazife Bunjaku, e cila shquhet për këngët e saja me vlera kulturore dhe kombëtare, sonte ka lansuar për adhuresit e saj dy videoklipe. Kënga e parë titullohet “Moj Kosovë nuri i lavdisë” nga produksioni Arboni, ndërsa kënga e dytë është “Këngë për Ndue Perlleshi” i punuar nga …

Më Shumë

Dasma shqiptare që çmendi Australinë: Shikoni çfarë surprize i bëri dhëndri nuses (VIDEO)

Dasma është një nga eveniment më të rëndësishme në jetën dikujt, por kjo dasmë shqiptare në diasporë, në Australinë e largët, është bërë hit në internet dhe po merr pëlqime dhe komplimente të shumta. Një familje shqiptare marton Djalin dhe atmosfera në banket duket se ka arritur kulmi, kur dhëndri …

Më Shumë

Bekim Zymeri lansoi këngën “Liri ëndrra juaj” për nder të nënave (Video)

Këngëtari i njohur Bekim Zymeri ka lansuar sot në You Tube një këngë për trimat e UÇK-së, në nderim të nënave shqiptare, të cilat sot festojnë 8 Marsin, Ditën e Gruas. Tekstin e këngës e ka shkruar poeti i njohur Odise Plaku, ndërsa montazhin Besnik Palnikaj, shkruan DritarjaOnline. Tekstshkruesi i …

Më Shumë