Home / Dasmat

Dasmat

Këngëtari i njohur Bekim Zymeri lansoi këngën më të re me titull “Nuk të lus për dashuri” (VIDEO)

Këngëtari i njohur Bekim Zymeri njofton adhuruesit e tij se ka lansuar këngën më të re me titull “Nuk të lus për dashuri”. Tekstin e këngës e ka shkruar poeti dhe shkrimtari i njohur Odise Plaku. Orkestrimin e ka bërë Burim Krasniqi, ndërsa realizimin Red Media. Këngëtari Zymeri i falënderon …

Më Shumë

Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë në Bursa të Turqisë

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës. Ngjarja e rëndë, sipas “Hurriyet”, ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurto?lu goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij. …

Më Shumë

Mentor Kurtishi – Surpriz (Gezuar 2018)

Premier: Surpriz shpresoj që të ju pëlqej Premier: Surpriz shpresoj që të ju pëlqej Premier: Surpriz shpresoj që të ju pëlqej Premier: Surpriz shpresoj që të ju pëlqej

Më Shumë

Fjalimi emocionues i një babai, në dasmën e së bijës: “Të lutem, bëje vajzën tonë të lumtur!”

Me siguri ju ka rastisur të lexoni ose të dëgjoni fjalime të prindërve në dasmat e fëmijëve. Secili është i bukur në mënyrën e vetë, si i thënë thjesht, ashtu dhe i thurur bukur. Çdo fjalim ka veçantinë e vetë, por duke lundruar në internet, më rastisi të dëgjoj një …

Më Shumë

Nazife Bunjaku, këngëtarja e mirëfilltë shqiptare (VIDEO)

Këngëtarja Nazife Bunjaku pa asnjë dyshim është një nga divat e skenës sonë muzikore prej dekadash. Pjesëtare e një familje me kulturë, qytetari atdhetari. Nazifja po rrezaton vlera nga Kosova në Amerikë. Do ta quaja mbretreshë baladash, një këngëtare që këndon shqip, një këngëtare që di të këndoj e ka …

Më Shumë

A është ky dhëndërri më romantik i Kosovës? Ja si i këndon nuses (Video)

Martohet BlackLion. E kall dasmën duke i kënduar nuses me “Vallen e Rugoves. ” Ne praninë e rreth 500 mysafirëve reperi BlackLion, para disa ditesh i japi lamtumiren beqarisë duke e kurorezuar martesen e tij me Kaltrinen. Ai kishte pergaditur nje befasi per nusen e cila nuk e kishte dijenin …

Më Shumë