Home / Dritarja Online

Dritarja Online

”Çënari” feston datëlindjen, ja si e uron Almeda

Urimi i saj erdhi pikërisht në orën 00:00 Për modelen e njohur shqiptare, Almeda Abazin dhe aktorin e njohur turk, Toglahan Sayisman-in dita e sotme është ditë e veçantë. Kjo për faktin se Tolgahan apo i njohur te shqiptarët si ”Çënari” sot feston datëlindjen, Këtë përmes fotografive në Instastory e ka …

Më Shumë

Fjetja me celularin afër ju rrezikon nga kanceri

Departamenti i Shëndetësisë së Kalifornisë paralajmëroi se njerëzit duhet të mbajnë telefonat e tyre celularë disa metra larg tyre për të zvogëluar ekspozimin ndaj rrezatimit dhe rreziqet shëndetësore. Kalifornia lëshoi udhëzime për zvogëlimin e ekspozimit ndaj rrezatimit të celularit, në mes të dëshmive në rritje se përdorimi i telefonit celular …

Më Shumë

Gjashtë të vdekur në një aksident zinxhiror trafiku në Birmingham

Gjashtë persona kanë vdekur në një aksident zinxhiror trafiku në Brimingham të Anglisë, njofton dritarjaonline.net. Personi i shtatë është rëndë i lënduar në këtë aksident që ka ndodhur rreth orëve të para të mëngjesit të së dielës. Zëdhënësi i policisë ka thënë se “ka një numër të fataliteteve”, në këtë ndeshje,

Më Shumë

Vjen projekti më i ri nga Shkumbin Ismaili (VIDEO)

Me një histori të brishtë dashurie, artisti i njohur Shkumbin Ismaili, ka lansuar së fundi këngën e tij më të fundit, projekt ky i titulluar ”Ndoshta je penduar”. Ende nuk dihet se ky tekst me këto melodi, janë një eksperiencë e vet këngëtarit, por edhe kësaj radhe me tu publikuar …

Më Shumë

E vogël, por me pasuri të shumta

Mrekullia që i ndodh shëndetit nga lajthia Lajthitë kanë një vend primar në fronin e arrorëve që na shtojnë jetën. Popullariteti i tyre nuk shuhet kurrë si pasojë e shijes së parezistueshme. Përdorimi i tyre nuk është i limituar në kuzhinë, por shkon përtej e si rrjedhojë, përfitimet janë të …

Më Shumë

Horoskopi sot, 17 dhjetor, 2017

Dashi 20 Mars – 20 prill 17.12.2017 – Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep urdhra dhe sot kjo do sjelle debate pa fund. Disa mund te marrin edhe vendime te prera. Beqaret do kenë një dite tërësisht ndryshe dhe …

Më Shumë

Supa që është më e fuqishme se antibiotikët

Kjo supë që po ju sjellim më poshtë përpos që është e shijshme, do të ju ndihmojë që të tejkaloni infeksionet e veshit, ftohjet, gripet dhe shumë probleme të tjera shëndetësore. Supa me trumzë, qepë të kuqe dhe hudhër do të ju ndihmojë që të përballoni ftohjet dhe gripet ashtu …

Më Shumë