Home / Dyli Kurhasku

Dyli Kurhasku

Emrat e dëshmorëve:18 vite nga masakra e Reçaku

18 vite nga masakra e Reçakut. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Emrat e dëshmorëve: Lute Asllani Banush Azemi Ragip Bajrami Halim Beqiri Rizah Beqiri Zenel Beqiri Lutfi Bilalli Ajet Emini Bujar Hajrizi Myfail Hajrizi Skënder Halili Haqif Hysenaj Hajriz Ibrahimi Hakip Imeri Murtez Imeri Nazmi Imeri Mehë Ismajli Muhamet Ismaji Ahmet Jakupi Eshref Jakupi …

Më Shumë

Mrekullia e memorizimit të Kuranit, Kurani dhe Shkenca

Memorizimi I Kuranit Studimet bashkëkohore tregojnë se mësimi i Kuranit përmendësh, forcon imunitetin e trupit dhe ia shton besimtarit kreativitetin, si dhe qetësinë shpirtërore. Puna më e mirë, në mënyrë absolute, është padyshim leximi i Kuranit dhe praktikimi i urdhëresave dhe dispozitave që gjenden në të, pra zbatimi i çdo …

Më Shumë

Twitter mohon se po spiunon përdoruesit e tij

Twitter ka hedhur poshtë akuzat e mediave se rrjeti shoqëror mbikëqyrë të dhënat private të përdoruesve, përfshirë edhe mesazhet direkte. Project Veritas më herët ka publikuar një video në të cilën thuhet se inxhinierët e Twitterit pranojnë se ekipet e të punësuarve kanë qasje në të dhënat e përdoruesve, transmeton …

Më Shumë

Sa shumë është plakur Zhadja shikoni, nuk njihet më

Giovanna Antonelli është aktorja që bëri bujë në publikun kosovar të pasluftës me rolin e saj të Zhadës. Ishte aktroja kryesore e serialit të parë latin që solli me shumë dramacitet përplasjen kulturore mes Lindjes dhe Perëndimit, përcjell ORAinfo. Një tematikë e tillë  gjeti një terren mjaft të përshtatshëm në …

Më Shumë

(Video) Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, përfshihen 10 makina

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Kombit, në hyrje të Suharekës. Sipas Syri.net në autostradën “Ibrahim Rugova” ka ndodhur aksidenti ku janë përfshirë 10 makina. Nga videoja e dërguar shihet që makinat kanë pësuar dëme të mëdha, kurse në vendin e ngjarjes ka mbërritur menjëhherë policia …

Më Shumë

Vritet Oliver Ivanoviç

(E plotësuar) – Është vrarë me armë zjarri, njëri nga udhëheqësit e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq, lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP). Serbia reagon ashpër. Policia e Kosovës njofton se Oliver Ivanoviq, është sulmuar me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës nga një …

Më Shumë